Osoby realizujące na co dzień prace spawalnicze oraz inne procesy z zakresu obróbki metali doskonale wiedzą, jak istotny jest dobór odpowiednich akcesoriów do wykonywania tych czynności. Do tego rodzaju asortymentu z pewnością należy reduktor butlowy. Zastanawiasz się, jaka jest rola i znaczenie tego powszechnie wykorzystywanego w spawalnictwie produktu? Chcesz poznać jego rodzaje, które są dostępne na naszym rynku? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zgromadzonymi przez nas informacjami na ten temat.

Czym jest reduktor butlowy?

Artykuł ten służy do regulacji ciśnienia gazu na wyjściu ze zbiornika. Urządzenie obniża ciśnienie gazu na wyjściu z butli w taki sposób, aby odpowiadało ono poziomowi ciśnienia wylotowego w urządzeniu roboczym. Reduktor stabilizuje przepływ określonych gazów ze zbiornika, takich jak hel, azot, tlen, wodór, argon czy acetylen.

Wybierz odpowiedni rodzaj reduktora

Proponowane przez producentów warianty jednostopniowe z zaworem odcinającym typu RB są przeznaczone do zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego gazów technicznych. Znajdują zastosowanie do np. tlenu, azotu, argonu, wodoru oraz sprężonego powietrza. Dzięki zaworom bezpieczeństwa, jeśli dojdzie do wzrostu ciśnienia substancji ponad poziom dopuszczalny, nadmiar gazu może zostać wypuszczony na zewnątrz z komory ciśnienia wylotowego. Urządzenia te są wyposażone również w zawory odcinające.

Ponadto oferowane są bezdźwigniowe elementy dwustopniowe o podwójnym układzie obniżania ciśnienia gazu. Są one wyposażone w zawory bezpieczeństwa oraz zawory odcinające, co pozwala na bardziej precyzyjną regulację poziomu ciśnienia niż w przypadku wykorzystania modelu pojedynczego. W pierwszym etapie dochodzi do obniżenia ciśnienia wlotowego do średniej wysokości, natomiast w drugim następuje ustalenie wymaganego ciśnienia wylotowego. Urządzenia te są wykorzystywane w razie konieczności spełnienia wysokich wymagań dotyczących utrzymywania ciśnień roboczych, a także przy dużych poborach tlenu i pracy w niskiej temperaturze otoczenia.

Istotny element

Wybranie właściwego reduktora butlowego jest niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa użytkowania specjalistycznych urządzeń spawalniczych w zakładach przemysłowych. Korzystajmy wyłącznie z artykułów pochodzących od sprawdzonych producentów, aby zachować wysoką efektywność stosowanych sprzętów roboczych i zapewnić bezpieczne warunki na stanowisku pracy.

Pozostałe posty