Domeną naszej firmy jest dostarczanie różnego rodzaju akcesoriów wykorzystywanych w branży spawalniczej. W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi reduktory butlowe. Posiadamy produkty jednostopniowe oraz dwustopniowe, a oprócz tego również urządzenia sieciowe. Akcesoria zostały wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez wiele lat bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Profesjonalny ekwipunek spawalniczy

Reduktory gazowe są niezbędne do obniżenia ciśnienia gazu zgromadzonego w butli. Pozwalają one na samoczynne utrzymanie ustawionego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego. Oferowane produkty mogą być wykorzystywane do gazów, takich jak tlen, acetylen, wodór, azot, hel czy też argon. Ich szerokie zastosowanie powoduje, że każdy z odbiorców znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich propozycji naszej firmy oraz do zapoznania się ze szczegółowymi danymi technicznymi poszczególnych produktów.

REDUKTORY BUTLOWE JEDNOSTOPNIOWE
REDUKTORY BUTLOWE 1 i 2 STOPNIOWE
Z ROTAMETREM

PUNKT POBORU GAZU
REDUKTORY BUTLOWE DWUSTOPNIOWE
REDUKTORY SIECIOWE
REDUKTORY SIECIOWE DUŻEJ WYDAJNOŚCI
REDUKTORY TYPU "SLIGHT"
REDUKTORY BUTLOWE SPECJALNE
REDUKTORY CENTRALNE

Reduktory gazowe do butli

Reduktory gazowe to zawory pozwalające na kontrolowanie ciśnienia w butli. W zależności od potrzeb konkretnego sprzętu regulator obniża lub zwiększa ciśnienie poza zaworem. Jest to nieodłączny element wyposażenia majsterkowicza zajmującego się obróbką metali, ale też niezbędna część do korzystania z urządzeń zasilanych gazem z butli. Jakie reduktory do gazu dostępne są na rynku? Sprawdź, jak działają takie regulatory.

Reduktor butlowy a reduktor sieciowy – na czym polega różnica?

Reduktory przeznaczone do regulowania ciśnienia gazu to reduktory do butli gazowych oraz reduktory do sieci. Pierwszy z nich, czyli reduktor butlowy wykorzystasz jako zawór redukujący ciśnienie gazu pobieranego z butli do wymaganego ciśnienia roboczego danego urządzenia. Jego zadaniem jest utrzymanie stałego poziomu ciśnienia bez względu na zmiany ciśnienia wlotowego.

Drugi rodzaj regulatorów to reduktor sieciowy. Tego typu zawory w przeciwieństwie do reduktorów butlowych, w których zawór montowany jest bezpośrednio na butli znajdują się na rurach instalacji gazowych.

Gdzie stosowane są reduktory do gazu?

Reduktory gazowe to ważna część ekwipunku gazowego. Stosuje się je na stanowiskach do spawania gazowego i w sieciach wodociągowych. Reduktory do gazu wykorzystywane są również w urządzeniach codziennego użytku. Może to być kuchenka gazowa, piecyk gazowy, palnik gazowy czy grill zasilane gazem o niskim/średnim ciśnieniu. Mogą być stosowane w warunkach przemysłowych albo prywatnie, na przykład w warsztacie.

Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie reduktory gazowe?

Reduktor gazu do butli ma za zadanie utrzymywanie stałego ciśnienia za głównym zaworem niezależnie od jego wahań. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie całej instalacji gazowniczej przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Budowa zaworu pozwala na regulowanie ciśnienia gazu, a jednocześnie stanowi zabezpieczenie chroniąc chociażby przed ulatnianiem się gazu.

Zakup i stosowanie właściwego regulatora to podstawa w każdego rodzaju pracach powiązanych z gazem. Jeśli reduktory gazowe nie zostaną dopasowane do rodzaju gazu oraz instalacji, może dojść do wypadku. Dzieje się tak, ponieważ niektóre gazy na skutek wysokiego ciśnienia reagują wybuchowo z zanieczyszczeniami (na przykład oleje), a inne są łatwopalne czy duszące.

Co ważne, odpowiednio dobrany reduktor gazowy do butli to nie wszystko. Niezbędne jest prawidłowe eksploatowanie sprzętu i okresowa wymiana, tak aby uniknąć krytycznego zużycia, przecieku czy awarii.

Sprawdzony reduktor do butli gazowej od Perun

Idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość i niezawodność w codziennym użytkowaniu. Perun, jako renomowany producent akcesoriów gazowych, zapewnia produkty, które spełniają najwyższe standardy branżowe. Dzięki precyzyjnej konstrukcji oraz starannie dobranym materiałom, reduktor ten gwarantuje stabilne i równomierne dostarczanie gazu do urządzeń. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą czy amatorem, wybór reduktora od Perun to pewność doskonałej funkcjonalności.

Zobacz również nasze palniki:

Palnik acetylenowy

Palnik tlen propan

Palnik do podgrzewania stali