Spawalnictwo to podstawowa technologia łączenia materiałów metalicznych. Trudno wyobrazić sobie gospodarkę uprzemysłowionego kraju bez spawalnictwa, gdyż ma ono kluczowe znaczenie dla  wielu gałęzi przemysłu. 
 
Okres początku rozwoju spawalnictwa i produkcji sprzętu spawalniczego w naszym kraju wiąże się z powstaniem w 1910 roku Spółki Akcyjnej PERUN. PERUN jako pierwszy zorganizował montaż urządzeń do spawania gazowego i armatury związanej z produkcją i użytkowaniem gazów technicznych. Firma wprowadzała pionierskie technologie, czego przykładem  było wykonanie w latach 1929-1930  pierwszej w Europie spawanej konstrukcji budowlanej o ciężarze 700 ton  – gmachu PKO przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie. Również pierwszy na świecie most o konstrukcji spawanej na rzece Słudwii k. Łowicza, – obecnie zaliczany do zabytków klasy „0” –  wykonany został przez spawaczy „PERUN”-a.
 
Dzięki bliskiej współpracy z naszymi klientami i gromadzeniu głębokiej wiedzy o rynku sprzętu spawalniczego, zgromadziliśmy przez ponad 110 lat swojego istnienia bogactwo doświadczeń i fachowej wiedzy, dzięki której możemy oferować szeroki asortyment wyrobów i usług odpowiadających naszym klientom. Służby techniczne i specjaliści poprzez ciągłe szkolenia i wymianę informacji zachowują możliwość szybkiego i efektywnego rozwiązywania problemów stawianych nam przez naszych klientów. To pozwala nam zachować pozycję lidera w produkcji sprzętu spawalniczego gazowego.
 
Od wielu lat firma współpracuje z ośrodkami naukowo-badawczymi, jak Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny w Gliwicach i Politechnika Warszawska. Współpraca ta owocuje powstawaniem nowych technologii i wyrobów oraz modernizacją już istniejących  i dostosowaniem ich do najnowszych trendów światowych.

PROFIL FIRMY

PERUN S.A.
– jest najstarszym i największym producentem
sprzętu spawalniczego gazowego w Polsce.

Mamy do dyspozycji naszych Klientów szeroką
ofertę asortymentową:
– wszystkie typy reduktorów do gazów technicznych
– palniki ręczne i maszynowe do cięcia gazowego
– palniki do spawania, podgrzewania, lutowania
   i procesów pokrewnych
– palniki hutnicze
– osprzęt i urządzenia spawalnicze
– przecinarki półautomatyczne do cięcia tlenem
– elementy do palników i reduktorów
– wykonujemy naprawę sprzętu własnej produkcji 

Projektujemy i wykonujemy na specjalne zamówienie: 

– rampy do gazów technicznych 
– palniki i reduktory o nietypowych parametrach

REALIZUJEMY sprzedaż wysyłkową pełnego asortymentu.
Nasz stacjonarny Sklep Firmowy oraz Sklep internetowy oferuję w ciągłej sprzedaży:
– spawarki elektryczne wraz z wyposażeniem
   /w cenach producenta/
– butle do gazów technicznych
– cieplarki i suszarki do elektrod
– kompresory
– szlifierki
– elektronarzędzia
– elektrody i druty spawalnicze
– urządzenia wentylacyjne
– środki ochrony osobistej spawaczy

Posiadamy sieć dystrybucyjnĄ na terenie całego kraju.

Od lipca 2005 roku posiadamy certyfikat jakości ISO 9001.

Informujemy, iż produkty PERUN S.A. nie zawierają niebezpiecznych substancji, które zgodnie z rozporządzeniem REACH podlegają obowiązkowi rejestracji i informacji w postaci karty charakterystyki dla odbiorcy wyrobów.

WŁADZE SPÓŁKI

Prezes Zarządu: Krzysztof Walarowski
CZŁONEK ZARZĄDU: DANIEL KOSTKA