Bezpieczeństwo pracy na zakładowych stanowiskach spawalniczych jest uzależnione od prawidłowego dopasowania artykułów służących do regulacji ciśnienia gazu na wyjściu ze zbiornika. Odpowiednio dobrany reduktor stanowi również gwarancję sprawnego działania obsługiwanych urządzeń odbiorczych. Dowiedz się, na jakie parametry tego niezastąpionego elementu należy zwrócić uwagę podczas zakupów, aby móc bez przeszkód i w poczuciu bezpieczeństwa korzystać z butli gazowej.

W poszukiwaniu najlepszego reduktora

Nie ulega wątpliwości, iż reduktor butlowy jest bardzo ważnym elementem każdej instalacji gazowej, dlatego wybór odpowiedniego modelu nie może być dziełem przypadku. Układ będzie działał bez zarzutu tylko w takiej sytuacji, gdy dopasowany do niego artykuł regulujący poziom ciśnienia substancji będzie posiadał wymagane parametry. W pierwszym kroku oceńmy, z jakim gazem technicznym pracujemy. Zdecydujmy się na taki element butlowy, który jest dedykowany do konkretnego rodzaju substancji. Dzięki temu mechanizmy regulacji i zabezpieczeń tego rozwiązania będą działały prawidłowo, co pozwoli na precyzyjne kontrolowanie ciśnienia określonego gazu.

Wybierz odpowiedni wariant

Zwróćmy uwagę również na to, czy dany model umożliwia regulację ciśnienia wyjściowego, a jeśli tak, to w jakim zakresie. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań znajdziemy także takie propozycje, które służą do utrzymywania ciśnienie na wylocie na stałym, z góry ustalonym poziomie. Różnorodne odbiorniki pracują na określonych ciśnieniach – informacje dotyczące wartości na wyjściu odnajdziemy na tabliczkach znamionowych konkretnych urządzeń.

Istotne zabezpieczenia

Pamiętajmy także, aby sprawdzić, w jakie zabezpieczenia został wyposażony dobierany przez nas reduktor butlowy. Zgodnie z wymaganiami norm tego rodzaju asortyment posiada wbudowane systemy, które mają za zadanie chronić przed niekontrolowanym wypływem gazu. Producenci mogą rozbudować elementy butlowe o dodatkowe środki bezpieczeństwa, np. zawory do dwustopniowej redukcji.

Pozostałe posty