Palniki acetylenowo tlenowe

Palniki uniwersalne to niezastąpieni pomocnicy podczas codziennej pracy przy obróbce metali. Mogą być wykorzystywane zarówno podczas ich spawania, jak i cięcia. Dzięki temu znajdują zastosowanie w niemalże każdej gałęzi przemysłu, gdzie wykorzystywane są stopy. Dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu mogą być wykorzystywane w licznych zakładach produkcyjnych. Umożliwia to obróbkę metali niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

W jaki sposób palnik umożliwia spawanie metali?

Palnik uniwersalny może być wykorzystywany między innymi do spawania. W jaki sposób się to odbywa i jaki ma cel? Spawanie służy przede wszystkim dokładnemu połączeniu ze sobą dwóch metali. Pod wpływem wysokiej temperatury, jaką wytwarza palnik Perun, dochodzi do zmiany stanu skupienia metalu. Staje się on cieczą, co umożliwia swobodne połączenie się z sąsiednim materiałem.

Gdy tylko zniknie źródło wysokiej temperatury, czyli palnik, metal szybko wraca do stanu stałego. Dzięki temu krótko po zakończeniu spawania można zauważyć efekt. Jest to ścisłe połączenie się ze sobą dwóch fragmentów metali. Co ważne, spawanie jest trwałe. Jeśli zostało odpowiednio wykonane, nie jest nawet widoczne gołym okiem. Dzięki temu jest uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod łączenia ze sobą metali.

Czy palnik gazowy może przecinać metale? Czym różni się od palnika acetylenowo – tlenowego?

Palniki acetylenowo – tlenowe są uznawane za najbardziej skuteczne oraz uniwersalne. Mogą być wykorzystywane w niemal dowolnych warunkach, niezależnie od stopu metali. Co ważne, mają również zdolność do ich przecinania. Wszystko to jest zasługą wyjątkowo wysokich temperatur, jakie można osiągnąć w nich. Wąska strużka ciepła, skoncentrowana na niewielkiej powierzchni również wpływa pozytywnie na wydajność.

Palnik gazowy może być wykorzystywany do cięcia metalu. Jednak powierzchnia jest tutaj znacznie większa, co przekłada się na niższą wydajność. Z tego względu zdecydowanie bardziej polecamy produkty dostępne w tej kategorii.

Czy te kategorie są wykorzystywane również podczas innych rodzajów obróbki cieplnej metali?

Palnik acetylenowy może być wykorzystywany również podczas podgrzewania, lutowania oraz opalania. Palniki uniwersalne mają szerokie zastosowanie ze względu na liczne dostępne końcówki. Dzięki temu możliwa jest szybka wymiana dyszy oraz zmiana zastosowania palnika. Takie udogodnienia sprawiają, że sprzęty te są bardzo doceniane przez profesjonalistów, którzy zajmują się obróbką metali.

Przetestuj nasze palniki uniwersalne i przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w nie w Twojej firmie.

Zobacz również inne sekcje w naszej witrynie: