Palniki do grzania metalu i lutowania

Palniki do podgrzewania metali służą do szybkiego podniesienia temperatury dużej powierzchni. Doskonale radzą sobie w trudnych warunkach. Dodatkowo znacznie poprawiają wydajność oraz szybkość pracy. Z ich wykorzystaniem możesz szybko podgrzać metal, żeby stał się bardziej ciągliwy. Masz również możliwość swobodnego dopasowania go do swoich potrzeb. Odpowiednio wykorzystany panik do podgrzewania umożliwia również szybkie wysuszenie dużej powierzchni.

Palnik do podgrzewania propan butan ułatwia modelowanie metalu

Jeśli podniesiesz odpowiednio temperaturę metalu, stanie się on bardziej ciągliwy. Dzięki temu jego modelowanie będzie łatwiejsze. Ma to znaczący wpływ na dowolne ułożenie się materiału w ostateczny kształt. Dzięki temu, że zyskujesz dokładnie taki efekt, jaki planujesz, możesz zauważyć znaczące postępy w swojej pracy.

Co ważne, palnik do podgrzewania bardzo korzystnie wpływa na metal. Jeśli przejdziesz do modelowania rozgrzanego materiału, nie złamiesz go. Jest on bowiem ciągliwy i bardziej podatny na zmianę kształtu. Pamiętaj, że zimny materiał nie ma możliwości dopasowania się, a raczej jest to mocno ograniczone. Dlatego pojawia się tutaj często ryzyko złamania lub naderwania metalu.

Palnik gazowy do lutowania i podgrzewania

Lutowanie to proces pozwalający zespolić ze sobą dwa materiały. Do tego celu wykorzystuje się trzeci materiał. Jego temperatura topnienia musi być niższa niż dwóch pozostałych. Wówczas tylko on przechodzi w ciekły stan skupienia i łączy się trwale z pozostałymi. W ten sposób otrzymujemy połączenie, które pozwala na stworzenie długotrwałej konstrukcji.

Palnik gazowy, który wykorzystujesz do podgrzewania, może służyć również do lutowania. Z jego wykorzystaniem masz możliwość podnieść temperaturę o pewien pułap. Wówczas temperatura jednego z materiałów dochodzi do wartości topnienia. Taki proces nie wymaga korzystania z lutownicy, ale z pewnością odpowiedni palnik znacznie go ułatwia.

Palnik do grzania – najwyższa jakość!

Nasze palniki do grzania to synonim najwyższej jakości. W ofercie mamy modele PG-216PZ i PG-217A, idealne do podgrzewania materiałów stalowych, lutowania i spawania. Wyposażone w system mieszania inżektorowym, gwarantują efektywność i bezpieczeństwo. Oferujemy palniki ręczne i profesjonalne, zasilane propanem, butanem, gazem ziemnym lub acetylenem, doskonałe do cięcia złomu i usuwania deformacji metali. Nasz asortyment obejmuje także zestawy do spawania z nasadkami do podgrzewania oraz palniki propanowo-powietrzne, idealne do metali kolorowych i aluminium. Dostępne są również akcesoria takie jak reduktory. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Wypróbuj palnik do lutowania i podgrzewania Perun

Jeśli zależy Ci na trwałości Twoich konstrukcji, musisz postawić na wysokiej jakości materiały. Wybierz urządzenia, które z pewnością sprawdzą się przez wiele lat. Postaw na markę Perun. W naszym asortymencie znajdziesz palniki dopasowane do potrzeb profesjonalistów. Dzięki temu masz pewność, że nie zawiodą Cię podczas pracy.

Zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać? Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat poszczególnych palników. Następnie wybierz ten zestaw, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i pozwala Ci na swobodną pracę.

Zobacz również inne sekcje w naszej witrynie:

Zdjęcie poglądoweIndeks Symbol palnikaRodzaj gazuZastosowanieZużycie gazuUlotka technicznaeSklep
w371-5952_2W371-5952
PG-216PZ
Propan-tlen lub
gaz ziemny
Do podgrzewaniaPropan-butan do 1200 dm3/h
gazu ziemnego do 2600 dm3/h
podglad_50sklep_50
w370-5610_2W370-5610
PG-217A
Acetylenowo-tlenowyDo podgrzewaniaAcetylen do 2600 dm3/h podglad_50sklep_50
w371-1412_2W371-1412
PG-22A
Acetylenowo-tlenowyDo podgrzewaniaAcetylen do 6400 dm3/hpodglad_50sklep_50
w371-1452_2W371-1452
PG-22PZ
Propan-tlen lub
gaz ziemny
Do podgrzewaniaPropan-butan do 3300 dm3/h,
gaz ziemny do 7500 dm3/h
podglad_50sklep_50
w331-9352_1W331-9352
PL-006PZ
Propanowo-tlenowy
(iglicowy)
Do lutowaniaPropan-butan do 100 dm3/h
tlen do 350 dm3/h
podglad_50sklep_50