Serwisujemy wyłącznie nasze wyroby. Jednak obecnie mamy promocję dla firm, w ramach której można przynieść do nas stary reduktor lub palnik do cięcia – dowolnego producenta – i zakupić nowy w atrakcyjnej cenie. Szczegóły znajdą Państwo na stronie dotyczącej promocji. W niektórych przypadkach cena nowego sprzętu jest niewiele wyższa od kosztu naprawy starego, a dodatkowo otrzymują Państwo do 2 lat gwarancji, której standardowo udzielamy na nasze produkty.

W ramach promocji „stary za nowy” przyjmujemy na wymianę reduktory butlowe i palniki do cięcia. Nie muszą to być nasze wyroby, mogą być dowolnego producenta. Nie muszą też być sprawne. Oddawany sprzęt powinien być w miarę kompletny – reduktor powinien mieć wszystkie części oprócz manometrów, zaś palnik rękojeść i nasadkę do cięcia.

Dodatkowe informacje na temat promocji znajdą Państwo na stronie.

Standardowo udzielamy na nasze produkty gwarancji na okres do 2 lat od daty zakupu. Gwarancja dożywotnia pozwala przedłużyć ten okres na czas nieokreślony, pod warunkiem zarejestrowania produktu na naszej stronie i dokonywania okresowych odpłatnych przeglądów. Dożywotnia gwarancja jest dostępna dla większości naszych reduktorów butlowych, sieciowych i palników dostępnych w ciągłej sprzedaży. Dokładną listę produktów objętych dożywotnią gwarancją i szczegóły na jej temat znajdą Państwo na naszej stronie.

Muszą Państwo w ciągu 14 dni od zakupu zarejestrować produkt na naszej stronie i oddawać go na okresowe przeglądy gwarancyjne (szczegóły). Pierwszy przegląd należy wykonać, w zależności od rodzaju produktu, w ciągu 2 lat (reduktory) lub 1 roku (inne wyroby) od daty zakupu, zaś kolejne przeglądy wykonuje się co dwa lata. Przeglądy są odpłatne zgodnie z cennikiem dostępnym na naszej stronie.

Wybór odpowiedniego reduktora zależy od jego przewidywanego przeznaczenia.
Należy przede wszystkim określić, do jakiego gazu ma być stosowany – w ofercie posiadamy reduktory między innymi do tlenu, propanu, acetylenu, argonu, dwutlenku węgla, sprężonego powietrza, azotu, wodoru, helu. Trzeba też ustalić, skąd będzie pobierany gaz – czy będzie to butla czy może sieć. Ważnym parametrem jest maksymalne ciśnienie wylotowe (robocze) – typowe wartości to 10 bar, 1,5 bar, 3 bar, 2,5 bar, 4 bar, 30 bar, 40 bar.

Oferujemy reduktory, które mogą być wykorzystywane do różnych celów, w zależności od prametrów technicznym i stawianych wymagań.

Jeśli poszukują Państwo reduktora do gazu używanego przy spawaniu metodą MIG/MAG w osłonie argonu, dwutlenku węgla lub mieszanki tych gazów, możemy polecić jeden z reduktorów do argonu i CO2 ze wskaźnikiem manometrycznym:

  • butlowe: RBArg/KW-0,25WM lub SLRBArg/CO2-0,25WM
  • sieciowy: RSNa/Nd-2,5WM

Wyżej wymienione reduktory zamiast zwykłego manometru wylotowego, pokazującego ciśnienie, mają wskaźnik manometryczny, który pokazuje przepływ gazu w litrach na minutę.

Jeśli zależy Państwu na bardziej precyzyjnej regulacji przepływu gazu, to mogą być Państwo zainteresowani reduktorami z rotametrem:

  • butlowy: RBNa/Nd-2,5R
  • sieciowy: RSNa/Nd-1,5R

Wszystkie opisane reduktory, zarówno te ze wskaźnikiem manometrycznym, jak i z rotametrem, umożliwają ustawienie przepływu do 20 L/min.

Reduktory typu „SLIGHT” odróżniają się od swoich klasycznych odpowiedników kształtem w klasycznym reduktorze śruba nastawcza służąca do ustawiania pożądanego ciśnienia wylotowego znajduje się na dole urządzenia, zaś w wersji „SLIGHT” znajduje się z przodu. Dodatkowo, dzięki swojej zwartej konstrukcji pozwalającej na zużycie mniejszej ilości metalu przy ich produkcji, reduktory „SLIGHT” są odrobinę lżejsze i tańsze. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to są one identyczne w obu wersjach, więc wybór modelu zależy od preferencji użytkownika.

Obecnie oferujemy następujące reduktory typu „SLIGHT”:

Rodzaj gazuReduktor „SLIGHT”Reduktor klasyczny
argon, CO2SLRBArg/CO2-0,25WMRBArg/KW-0,25WM
tlenSLRBT-1RBT-1

Powyżej znajdą Państwo odpowiedzi na pytania najczęściej pojawiające się podczas rozmów telefonicznych i w wiadomościach e-mail. Jeżeli nie znaleźli Państwo odpowiedniego tematu, prosimy o zadanie pytania poprzez formularz zamieszczony poniżej.